INFARKTNA ZAVRŠNICA UTAKMICE U ŽUPANJI!

Spletom čudnih okolnosti KK Županja oslabljena za 2 bitna igrača teško ulazi u utakmicu i loše se otvara, ali samo do sredine 2. četvrtine kada trener Kalaica nalazi rješenje za +11 na kraju 3. četvrtine.

Napetost s obje strane uz neviđen pritisak tribina zahtijevao je od sudaca, koji su bili na visini zadatka, mirnoću od prve do zadnje sekunde i to u pravom smislu riječi.

Umjesto mirnog privođenja kraju rezultatski praktički dobivene utakmice, doveli smo se u situaciju da su gosti imali šut za pobjedu. Hrkač ne pogađa za 3 poena, loptu odbijenu od obruča hvata Gvozdić na kojem Škrinjarić čini prekršaj. Gvozdić pogađa prvo od 2 dosuđena slobodna bacanja za 6. pobjedu u nizu nad KK Đakovo rezultatom 64:63.

KK Županja : KK Đakovo 64:63 (19:14, 21:9, 17:16, 12:19)

Županja: Bruno Bilić 13, Josip Mitrović 12, Anton Mićanović 10, Filip Soljačić, Alan Mesić, Ilija Benković 15, Ivan Gvozdić 7, Dinko Bošnjak 7, Davor Pastović, Danis Fitozović.

Đakovo: Filip Škrinjarić 15, Josip Petrić, Mislav Dragić, Stjepan Hajduković 12, Neven Čupić 4, Ivan Goluža, Franko Jurić, Jakov Marjanović 2, Nikola Turalija 10, Antun Hrkač 20.